تولید محتوا

تولید محتوای متنی

در این نوع روش تولید محتوا که بیشتر مناسب برای وب‌سایت، وبلاگ و سایر بسترهایی از این دست است، عنوانی مرتبط با حیطه کاری وب‌سایت انتخاب می‌شود و کلمات کلیدی برای این عنوان انتخاب می‌شود و مطلب با استفاده از روش‌های مختلف جمع‌آوری شده و نتیجه به صورت یک مقاله چند صد کلمه‌ای در می‌آید.

در انتخاب عنوان و کلمات کلیدی برای محتواهای خود به موارد زیر دقت کنید:

 • حتماً عنوانی متفاوت از سایر عناوین انتخاب نمایید تا گوگل شما را جریمه نکند. انتخاب عنوان مشابه موجب سردرگمی ربات‌های گوگل و در نهایت جریمه شما می‌شود.
 • کلمات کلیدی مرتبط با عنوان محتوا انتخاب کنید.
 • تعداد کلمات کلیدی مناسب حجم محتوا باشد.
 • چگالی کلمه کلیدی حتما در حجم محتوا رعایت شود.


 • تولید محتوای تصویری

  با ظهور بسترهای جدیدی مثل اینستاگرام، تولید محتواهای تصویری و ویدیویی به شدت افزایش یافته است. استفاده از تصویر مرتبط با متن محتوا و موضوع فعالیت و همچنین رنگ‌بندی متناسب با رنگ‌بندی سازمانی شما بسیار حائز اهمیت است.

  اندازه تصویر نیز باید مشخص باشد. به عبارتی دیگر، محیطی که در آن تصویر به کار خواهد رفت از بستری به بستری دیگر متفاوت است و باید مورد توجه قرار گیرد.  تولید محتوای صوتی

  توجه کرده‌اید که اگر محتوای شما توسط فردی با صدایی دلنشین خوانده شود، چه مقدار روی تأثیرگذاری مطلب شما اثر خواهد داشت. سال‌ها است که محتواهای صوتی مختلفی از رادیو و تلویزیون پخش می‌شود و تأثیرات مختلفی بر مخاطبان دارد، همچنین امروزه با گسترش فضای مجازی نیاز به محتوای صوتی افزایش یافته است که از این روش برای جذب مشتریان و مخاطبان استفاده می‌شود. از آن جمله می‌توان به پادکست‌هایی از مجلات و کتاب‌ها اشاره کرد.  موشن گرافیک

  فضاهای کارتونی و انیمیشنی مخاطبان خاص خود را دارند. معمولاً اکثر اقشار مردم ارتباط مناسبی با این محتواها برقرار می‌کنند. اخیراً از این بستر جهت تولید محتوا، تبلیغ و معرفی محصولات خود، معرفی محصولات استفاده می‌کنند. موشن گرافیک به اصطلاح با حرکت اشیای گرافیکی طراحی شده اطلاق می‌شود که به حرکت خود ویدیویی را شکل می‌دهند که باعث جذابیت محتوا می‌شود.  تایپ

  با ظهور رایانه و گوشی‌های همراه، نوشتن متون دیجیتال یا تایپ به صورت فزاینده گسترش یافته است. امروزه برای بسیاری از نوشته‌های رسمی، نامه‌ها، کتاب‌ها تایپ شده و به صورت یک دست و با امکان ویرایش در هر زمانی در دسترس است. گروه تاپ مستر، آماده ارائه خدمات تایپ نوشته‌ها و فرمول‌ها و همچنین تایپ از روی فایل‌های صوتی و تصویری است.  پیش از ثبت سفارش تولید محتوا

  حتماً نوع محتوایی که می‌خواهید تولید کنید را با مطالعه دقیقی از کاربردهای آن و یا مشاوره با کارشناسان گروه تاپ مستر انتخاب نمایید. پس از انتخاب نوع محتوا بسته به نوع محتوا به موارد زیر توجه کنید.

  • در محتواهای متنی، به عنوان، کلمات کلیدی، حجم محتوا، تعداد محتوا و تصاویری که داخل محتوا قرار خواهد گرفت توجه کنید.
  • تعداد کلمات کلیدی مناسب حجم محتوا باشد.
  • در محتواهای صوتی، به محتوایی که قرار است دکلمه شود یا زیر صداها حتماً باید توجه شود.
  • در موشن گرافیک، رنگ‌بندی سازمانی، المان‌های متحرک، صدا‌گذاری روی آن، سناریو، متن متحرک توجه ویژه داشته باشید.
  • در مورد تایپ، در صورتی که فایل صوتی و تصویری دارید و یا تصویر دست نوشته دارید، حتماً از قسمت آپلود فایل به صورت فایل زیپ شده آپلود نمایید.


  نگاهی به شیوه قیمت‌گذاری پایه محتواهای مختلف

  قیمت‌گذاری محتواهای مختلف دارای سازوکار پیچیده‌ای است که شاید نتوان همه موارد را در این مقاله کوتاه اشاره کرد، اما در ادامه مواردی که در قیمت نهایی محتوای شما تأثیرگذار خواهد بود اشاره شده است.

  در محتواهای متنی موضوع و عنوان محتوا اولین عنصری هست که در قیمت‌گذاری تأثیر دارد. مثلاً موضوعی که رقیب بسیاری داشته باشد، تولید محتوا در این زمینه بسیار مشکل‌تر خواهد بود. تعداد کلمات محتوا یکی از معیارهای رایج در قیمت‌گذاری یک محتوای متنی است. همچنین تعداد محتوایی که با استفاده از کلمات ذکر شده تولید خواهد شد نیز قطعاً از پارامترهای مؤثر در قیمت‌گذاری نهایی است. در صورتی که از عکس‌های خاصی که نیازی به طراحی داشته باشد در تولید محتوا استفاده شود، قیمت نهایی تولید محتوا متفاوت خواهد بود.

  در محتواهای تصویری علاوه بر تعداد بخش‌ها در هر محتوای تصویری و تعداد محتواهای تصویری، بهره‌گیری از المان‌های موجود یا المان‌های نیازمند طراحی از عوامل تأثیرگذار بر هزینه نهایی تولید محتوای تصویری است.

  تولید محتوای صوتی نیز کیفیت صدایی که از آن در تولید محتوا بهره گرفته خواهد شد و ادیت‌های مورد نیاز جهت تولید محتوای نهایی مثل صداهای پس زمینه از عوامل مؤثر است.

  از جمله عوامل تأثیرگذار بر قیمت نهایی یک موشن گرافیک می‌توان به مدت زمان، استفاده از المان‌های شخصی سازی شده یا نشده، کیفیت صدای گوینده، میزان تحرک المان‌ها اشاره کرد.

  در مورد فایل‌های تایپی، تعداد کلمات، تعداد فرمول‌ها و نوع فایلی که باید تایپ شود بر روی قیمت‌گذاری تأثیرگذار خواهد بود.

  نحوه ثبت سفارش تولید محتوا

  ابتدا نوع پروژه خود را انتخاب نمایید که شامل محتوای متنی، تصویری، صوتی، موشن گرافیک، بنر ثابت و متحرک است. سپس زبان محتوای خود را انتخاب می‌نمایید که فارسی، انگلیسی و ترکیبی است. بعد باید عنوانی برای محتوای خود بنویسید. زمینه تخصصی محتوای خود از بین موارد از پیش تعیین شده انتخاب می‌نمایید و زمینه فعالیت خود را مثلاً داروخانه وارد می‌نمایید. در صورت نیاز مدت زمان لازم برای تولید محتوا را وارد می‌نمایید. حتماً فایل‌های مورد نیاز همانند متن‌های انتخابی خود، عکس‌ها و موارد دیگر را به صورت یک فایل زیپ درآورده و آپلود نمایید.

  در مورد تولید محتوای متنی باید مراحل زیر را در ادامه انجام دهید:

  انتخاب نوع محتوا: ترجمه‌ای، تألیفی، ترجمه‌ای و تألیفی و بازنویسی. سپس وارد کردن تعداد محتوا و تعداد کلمات محتوا است.

  در مورد تولید محتوای تصویری باید مراحل زیر را در ادامه انجام دهید:

  اندازه تصویر خود را در محل مربوطه وارد می‌نمایید که به صورت طول*عرض به سانتی‌متر است. محل نمایش محتوای خود را وارد می‌‌نمایید برای مثال اینستاگرام. طیف مشتریان خود را سپس وارد می‌نمایید (مثلاً دانشجو). ممکن است در محتوای تصویری لازم باشد از رنگ‌بندی سازمانی شما استفاده شود که باید آن را در محل مربوطه وارد نمایید. اگر اطلاعاتی نیاز دارید که روی تصویر باشد در محل مربوطه یا قسمت توضیحات باید وارد نمایید.

  در مورد موشن گرافیک باید مراحل زیر را طی نمایید:

  پس از وارد کردن پاسخ موارد بالا، گوینده (نریشن) را انتخاب نمایید. دو حالت پیش فرض برای شما در نظر گرفته شده است که در دو سطح 1 و 2 است. که سطح 1 برای موشن گرافیک با طراحی المان‌ها و سطح 2 که سطح اقتصادی است، تولید موشن گرافیک با استفاده از المان‌های از پیش آماده است.

  در مورد فایل‌های تایپی علاوه بر موارد ذکر شده در بالا باید نوع تایپ را انتخاب نمایید که گزینه‌های متن، فرمول و ترکیبی.  مدت بررسی اولیه یک فایل تولید محتوا

  کارشناسان گروه تاپ مستر پس از دریافت اولیه سفارش، اقدام به بررسی سفارش شما در اسرع وقت می‌نمایند. بررسی یک سفارش پس از دریافت بسته به موارد مطرح شده شما ممکن است چند روز طول بکشد. در صورت هرگونه سؤال می‌توانید به طرق مختلف با کارشناسان ما در ارتباط باشد.

logo-samandehi